Mitsubishi Lancer Evolution Serisi Tarihi

Lancer Evo ya da sadece Evo olarak bilinen halk dilinde Mitsubishi Lancer Evolution, Mitsubishi Motors tarafından üretilen yüksek performanslı bir sedan. Bugüne kadar on resmi sürümleri, ve her bir modelin en yaygın tayin romen rakamıyla var. Tüm kullanan iki litre, turbo şarjlı motor ve dört tekerlekten çekiş sistemi.

Evrim başlangıçta sadece Japon pazarları için tasarlanmıştır, ancak “gri ithalat” piyasa talebi, 1998 dört bir yanından gelen İngiltere ve çeşitli Avrupa pazarlarında Ralliart bayi ağları aracılığıyla sunulan Evolution serisi açtı. MITSUBISHI tanık olduktan sonra başarı Subaru Impreza WRX, diğer küresel bölgelerde doğrudan bir rakip ile bu pazarda vardı. araba bir yeniden-rozetli sürümü çıktı sekizinci nesil Evolution 2003 yılında Amerika Birleşik Devletleri’ne ihraç etmeye karar verdi Malezya Proton PERT gibi pazarlar, Proton Wira tabela altında güncellenmiştir Lancers Proton aralığı yanında.

Zaten Evolution IV ulaştığı bir işareti; Japon-spec araba en fazla 280 PS (276 hp 206 kw) tanıtımı için bir centilmenlik anlaşması ile sınırlı kalmıştır. Bu nedenle, her bir sonraki sürümü gayri resmi olarak, reklamı güç rakamlar üzerinde yaklaşık 321 PS (317 hp 236 kw) iddia edilen bir çıkış ulaşan Japon-spec Evolution IX gelmifltir. (405 hp, 302 kW), diğer pazarlarda, özellikle Birleşik Krallık’ta çeşitli sürümleri, resmi güç 411 PS çıkışı var.

Onuncu nesil Lancer Evolution, 2008 yılında Japonya’da 2007 ve yurtdışı pazarlarda piyasaya sunuldu.

Evolution I

Orijinal Lancer Evolution, Dünya Ralli Şampiyonası’nda yarışmak için oldu. 2.0 L turbo şarjlı DOHC motoru ve 4WD drivetrain bir Lancer şasi orijinal Galant VR-4 kullanılan ve GSR ve RS modeli satıldı. Bu motor Hyper Spor Dişli çıtası paketi ile Mitsubishi RVR de kullanılmaya başlandı.RS, elektrikli camlar ve koltuklar, anti-lock fren, arka silecek yoksun bir soyulmuş kulüp yarış versiyonu, ve çelik jantlar, 1238 kg (2729 lb) GSR daha az yaklaşık 70 kg (154 lb) ağırlığında vardıeski tüm kolaylıklar tipik bir sokak araba ile geldi. 3000 devirde 6000 rpm ve 309 N · m (228 lb · ft); Mitsubishi 4G63 motoru 247 PS (244 hp 182 kw) üretimi ile geldi. Ilk nesil Evrim 5000, 1992 ve 1993 yılları arasında satıldı. Azami hız 228 km / saat (142 mil)

Evolution II

Evolution II, Aralık 1993 yükseltildi ve Şubat 1995 yılına kadar üretildi. Özellikle küçük dingil mesafesi ayarlamaları, büyük swaybars, büyük bir spoyler de dahil olmak üzere kaporta tweaks, ve 10 mm (0.4) daha geniş idi lastikler de dahil olmak üzere gelişmeler, taşıma oluşuyordu. Yakıt tankı; Bu Evrim, aynı zamanda 50 litre (11.0 Imp gal, 13.2 US gal). Aynı motor ve tork GSR ve RS modellerinin her ikisi için de değişmedi; Güç çıkışı 256 PS (252 hp 188 kW) yükseltilmiştir.

Evolution III

Şubat 1995, önceki modellere göre çeşitli iyileştirmeler Evolution 3, varış gördüm. Yeni, daha agresif bir tasarım ve yeni bir burun döküm radyatör, intercooler ve frenler için hava kaynağı geliştirdi. Yeni yan etekler ve arka tampon pervaz ve daha geniş arka spoyler, asansör azaltmak için ilave edilmiştir. Geliştirilmiş motor eskisinden daha yüksek bir sıkıştırma oranı, ve yeni bir turbo kompresör, 6250 rpm, 309 N · m (228 lb 270 bg (201 kW) güç çıkışı verdi (60 mm – 68 mm) 3000 rpm’de.

Evolution IV

Lancer platformu 1996 yılında, dünya çapında son derece popüler olmuştu Evrim, onunla birlikte tamamen değişti.Motoru ve transaxle ağırlığı daha iyi denge ve yön tork ortadan kaldırmak için döndürülebilir 180 ° oldu. Iki versiyonu mevcuttur, RS ve GSR vardı.RS versiyonu, arka sınırlı kayma ön diferansiyel ve sürtünme tipi LSD ile bir rekabet aracı olarak üretilmiştir. Ayrıca GLX koltuklar ve ya 16 “veya 17” OZ hafif yarış tekerlekleri bir seçenek geldi.SC de güçlendirmek için pencereler, bazı modellerde isteğe bağlı olarak klima ve birkaç ekstra ayraç bar şase, ön ızgara ve bagaj zemini boyunca diğer arkasında bir rüzgar vardı. SC de ince gövde panelleri ve cam vardı. 6500 rpm ve 330 N • m tork 4,000 rpm’de (243 lb · ft); (276 hp 206 kW) GSR ve RS 280 PS güç artırmak için yardımcı olan yeni bir twin scroll turbo paylaştı. Mitsubishi’nin yeni Active Yaw Control arka tekerlekleri ayrı ayrı bölünmüş bilgisayar-hidrolik kontrol tork direksiyon kullanılan GSR modeli fabrika seçeneği, gaz giriş sensörleri ve g sensörleri olarak ortaya çıktı ve sonuç olarak 10000 Evrim IVs hızlı satılan üretti.Evrim IV henüz başka bir marka haline Evolution V standart bir tasarım oldu arka tarafta iki büyük ön tampon (RS sürümüne seçeneği) sis farları ve yeni tasarlanmış kuyruk lambaları, ayırt edilebilir Evrim serisi. Bu yeni nesil daha mı biraz ağırdı Evos nedeniyle katma teknoloji özellikle GSR sistemleri ancak karşı bu araba, daha fazla güç-RS 1260 kg (2778 lb) ve GSR 1.345 kg ağırlık (£ 2965). Mitsubishi RVR sadece Japonya’da satılan ikinci nesil bu nesil için teknik gelişmeler, aynı zamanda kullanılmıştır.

Evolution V

Araba pek çok yönü gibi değiştirildi:

Iç Recaro koltuk daha iyi bir sınıf ile GSR versiyonu yükseltilmiştir.
Gövde kiti, ön ve arka kemerler alevlendi vardı ve yeni bir alüminyum arka spoyler IV CTP sürümü yerini aldı ve saldırı kuvvet aşağı arka değiştirmek için ayarlanabilir bir açı verdi.
Parça 10 mm (0.4), tekerlek fren artırmak için katma Brembo frenler karşılamak için “17” 16 yükseldi tekerlek çapı ile birlikte ET45 ET38 için değişti ofset tarafından genişletilmiştir.
Buna ek olarak fren ana silindir, 0.3 milimetre (0,01) artarak taşıyordu.
Motor birkaç alanda güçlendi ve kam süresi arttı.Pistonlar, daha küçük bir etek alana sahip daha hafif. 510 cc enjektörler, daha fazla elektrik “boşluk payı” ve ECU aynı TD05-HR Mitsubishi Evo III ve IV olarak daha fazla artırmak için basınç sağlayan bir flash ROM içerecek şekilde değiştirildi nedeniyle, daha iyi motor güvenilirliği için 560 cc enjektörler ile değiştirilmiştir.

Ayrıca turbo tekrar düzeldi. Tork N · m (275 lb · ft), 3000 rpm’de 373 arttı. Bazılarının iddia ettiği beygir gücü aslında biraz daha yüksek olmasına rağmen, Güç 280 PS (276 hp 206 kW) resmen aynı kaldı.

Evolution VI

Evolution VI değişiklikler özellikle soğutma ve motor dayanıklılığı üzerinde duruldu. Bu bir ilk seri üretim otomobili olan RS modeli, titanyum aluminide türbin çarkı ile birlikte, daha büyük bir soğutucu, büyük yağ soğutucu, ve yeni pistonlar aldı.Evolution VI, büyük sis farları küçültülür ve daha iyi hava akışı için köşelerine taşındı ön tamponun içinde olmanın en kolay farkedilir değişiklik, yine yeni bir karoser aldı. GSR ve RS serisine yeni bir model eklendi; RS2 olarak bilinen birkaç GSR seçenekleri ile bir RS oldu. Diğer bir sınırlı sayıda RS 330 hp (246 kW) ile daha hafif ve güçlü olması için Birleşik Krallık’ta Ralliart tarafından ayarlanan RS Sprint, RS olarak biliniyordu.

Ancak başka bir özel baskı Evolution VI, 1999 yılında piyasaya sürüldü: Mitsubishi dört WRC sürücüleri şampiyonluklar kazandı, Finlandiyalı ralli pilotu Tommi Mäkinen adını Tommi Mäkinen Edition. / Kırmızı Black Recaro koltuklar farklı bir ön tampon, (T Mäkinen logosu kabartma), 17 “Enkei beyaz jantlar, deri Momo direksiyon simidi ve vites topuzu, çabuk kadar biriktirilen bir titanyum türbini, ön üst strut brace indirdi özellikli Arasında diğer renkler sürüş yüksekliği (akılda asfalt aşamalarında), ve hızlı bir direksiyon oranı., Evo VI Tommi Mäkinen Kullanıcı ralli araba Kullanıcı kopyalayan, kırmızı (sadece Tommi Mak), beyaz, mavi, siyah ya da isteğe bağlı özel çıkartmalar ile gümüşü ya geldi renk düzeni Bu araba da bazen bir Evolution 6 kısa ½, Evolution 6.5, ya da TME olarak adlandırılır.

Evolution VII

Mitsubishi, 2001 yılında A Grubu sınıf kuralları yerine bir araba oluşturmak için WRC kurallarını kullanarak WRC FIA tarafından yarış zorunda kaldı ve böylece homologasyon kuralları takip etmek gerek yoktu. Evolution VII büyük Lancer Cedia platformu dayalı ve sonucu Evolution VI üzerinde daha fazla kilo aldıkları, ancak Mitsubishi çok önemli şasi tweaks ile telafi edildi. Bir ön sarmal sınırlı kaymalı diferansiyel eklendi iken, en büyük değişiklik, ek ve aktif merkezi diferansiyel daha etkili bir sınırlı kaymalı diferansiyel oldu. Tork daha fazla hava akımı izin motor tweaks ile N · m (284 lb · ft) tekrar 385 artmış, ve beygir gücü 280 PS (206 kW, 276 hp) resmen kaldı oldu.

Evrim VII giriş, otomatik olarak drivetrain modeli içinde yer sanatçısını-GT-A. Ilk buluşmasıydı Görsel olarak benzer VII GSR, ‘beyefendi Kullanıcı ekspres’ versiyonu olarak görülen GT-A modeli, sadece 2002 yılında üretilen ve şu ayırt edici iç ve dış spesifikasyonu oldu: GT-A-sadece elmas (430 mm) 17-inç kaplama kesme alaşım jantlar, net bir arka ışık lensler ve all-in-one tarzı ön farlar (sonradan Evolution VIII kullanılan). GT-A ya hiç spoyler seçeneği, kısa spoyler (daha sonra Evolution VIII, 260) veya standart Evolution VII modelleri olarak kullanılan thunderspoiler vardı. En ayırt edici özelliği, üzerinde herhangi bir hava ızgara ile pürüzsüz bir kaput oldu. Alt soğutma kapasitesi sunuyor olsa da, kaput, otoyol hızlarında daha az hava direnci ile hava yoluyla temiz bir hat vermek için tasarlanmıştır.

İçişleri deluxe Kadife İç, tam deri veya Recaro spor koltuklar, fabrika seçenekleri ile belirtilebilir. GT-bir iç krom kapı kolları, farklı bir gösterge paneli (vites seçimi göstermek için) ve krom çerçeveler etrafında speedo ve tach kenarlı olduğu farklı oldu. GT-A da ilave ses fabrikadan yüklü yalıtımı vardı ve motor manifoldu ve downpipe sessiz olarak tasarlandı.

5-vitesli otomatik şanzıman Mitsubishi araç, sürücünün sürüş özellikleri gibiydi öğrenecektim ve vites değiştirme zamanlamaları adapte olacağını ve buna göre reaksiyonlar düşmek anlamına “bulanık mantık” dediği vardı. Düğmeleri (her iki tarafta bir çift) – tiptronic vites kolu ile kapı seçerek aracılığıyla vites manuel, çoğu direksiyon simidi üzerinden Tiptronics + ve olarak seçilmiş olabilir. Güç 264 PS (260 hp 194 kw) ile standart el araba biraz düştü. GT-şanzıman Evolution VIII tekrar görünmeyebilir ama emlak Evolution IX Wagon versiyonu yüklü olmuştur. Evrim girmesinden bu yana, Twin Clutch SST şanzıman tarafından değiştirildi X.rt.

Evolution VIII

(Yaklaşık 234hp tekerleklere; Evolution VIII, 280 PS (276 hp 202 kW) olan 17 “gri Enkei jantlar, Brembo Frenler ve çekiş ele Bilstein şokları ve 5 vitesli manuel şanzıman sportif bu kez 2003 yılında yeniden güncellenmiştir ) Başlangıçta kapalı bir modeli, satış, ABD’de 2005 yılına kadar dört düzeltir mevcut olduğunu kadar başarılı oldular: (bir alüminyum tavan, 5 ileri vitesli şanzıman, standart lastiklerle, Japonya, RS standart GSR modeli eksik iç harita farları, elektrikli camlar / kapılar, ve radyo gibi fazla bileşenleri), SSL (açılır tavan, gövde subwoofer monte ve deri koltuklar), ve gözden geçirilmiş bir sınırlı kayma ön diferansiyel, alüminyum ile birlikte MR, MR vites topuzu, el freni, karbon fiber saplı, 17 inç BBS jantlar, alüminyum çatı ve 6 vitesli manuel vites kutusu yeni Evrim krom gövde kuyruk lambaları ve farları oynadı.

Lancer Evolution VIII MR kaygan-yanıt Bilstein şokları iyileştirilmiş kullanım için kullanır. Alüminyum çatı paneli ve vücut ağırlığı diğer indirimler, daha doğal rulo özellikleri üretmek için ağırlık merkezini düşürdü. Detay gelişmeler ACD 5 + Süper AYC 6 çekiş kontrolü ve Spor ABS sistemleri Mitsubishi kendi elektronik dört tekerlekten çekiş için yapılmış var. 2003 Tokyo Motor Show’da gösterilen Lancer Evolution VIII MR atama geleneksel Mitsubishi Motors, yüksek performanslı modelleri (ilk Galant GTO için kullanılan) için ayrılmıştır sürmüştür. MR diğer parçaları BBS alaşım jantlar, söz konusu Bilstein şokları ve bir alüminyum çatı içerir. İngiltere, FQ300 FQ320, FQ340, ve FQ400 türevleri de dahil olmak üzere, birçok özel Evrim getirilmiştir. Bunlar sırasıyla 305, 325, 345, ve 405 hp (227, 239, 254 ve 302 kW) ile geldi. Mitsubishi gerçeği teyit edilmemiş olmasına rağmen, yaygın FQ “Kahrolası Hızlı” yer aldığı söyleniyor

2.0 L 4G63 motoru, İngiltere modifiye firmalarından Rampage Tuning, Owen Gelişmeler ve Akış Yarış Motorları özel modifikasyonlar sonucu; Ralliart Birleşik Krallık üzerinden satılan FQ400, 411 PS (405 hp 302 kW) üretiyor. Litre başına 202.9 hp (151,3 kW), herhangi bir roadcar motorun litre başına en yüksek özel çıkışların birine sahiptir. Boş ağırlığı 1450 kg (3197 lb) ile 10,9 saniyede 118 mil (190 km / h) 1 / 4 mile 9.1 saniyede, 3.0 saniyede 0-100 mph 0-60 mph ulaşır, ve bir üst hızı 175 mil (282 km / h) £ 47.000 maliyet. BBC’nin televizyon dizisi Top Gear stok FQ-400, şaşırtıcı bir test pisti etrafında bir Lamborghini Murcielago ile tutabilirdi göstermiştir. Stig 1 dakika 23.7 saniye Murciélago Kullanıcı kez daha 1.1 saniye daha yavaş 1 dakika ve 24,8 saniye, bir Top Gear Güç Lap Times kaydedildi. Evo dergisi tarafından yapılan bir benzer testi, Evrim tur Bedford Autodrome mümkün oldu Audi RS4 ve bir Porsche 911 Carrera 4S daha hızlı.

Lancer Evolution VIII, aynı zamanda Amerika Birleşik Devletleri’nde satılmak üzere ilk Evolution, , sadece üç yıl önce serbest bırakılmıştı Subaru Impreza WRX başarı ile mahmuzlu. Evolution VIII gerçek rekabet bulundu. Evolution VIII ABD giriş Subaru Impreza WRX STI modeli aynı yıl. Ancak, Amerikan sürümleri için dahili bileşenler, Japon Lancer Evolution VIII özellikleri büyük ölçüde elimden aşağı sürümleri. Evo X önce hiçbir ABD-spec Evolution modeli 2006 Evolution IX da dahil olmak üzere, aktif yaw kontrolü vardır. 2003 Amerikan ve 2004 GSRs sarmal sınırlı kayma ön diferansiyel ve 6 vitesli manuel şanzıman olmadan. 2004 ABD spec RS modelleri, ancak bir ön sarmal sınırlı kaymalı diferansiyel var. 2003, 2004 ve 2005 RS ve GSR modellerinde Japon Evolution VII 5-vitesli şanzıman var. MR baskı ACD ve 6-vitesli bir şanzıman ile tek model, 2005 yılında ABD’de piyasaya sürüldü. 2005 ABD spec RS ve GSR ACD standart var ve ön sarmal sınırlı kaymalı diferansiyel artık tüm modellerde standarttır. Artışı, zamanlama ve ayarlama, aynı zamanda Amerika Birleşik Devletleri sıkı emisyon düzenlemelerine uymak için izin Japon meslektaşı göre anlamlı derecede düşük. 2005 yılından itibaren, ABD modeli Evos, aynı zamanda aktarma organları korumak için 1. viteste başlatılması 5000rpm sınırı ile donatılmış.

Çoğu Evrim VIIIs bir karbon fiber arka spoyler, gövde rengi omurun eşleşen ile var. Ayrıca, Lancer Evolution VIII 2003-2005 ABD sürümleri metal arkadan çarpma bar şeklinde Amerikan güvenlik yasalarına uyum sağlamak için, Japon meslektaşlarıyla daha hantal arka tamponlar verildi. Tüm Evos hafif alüminyum ön çamurluklar ve davlumbaz vardır. MR ve RS sürümleri bir alüminyum çatı var. Ayrıca, MR Edition 6 vitesli şanzıman, Bilstein şokları ve fabrika isteğe bağlı BBS jantlar ile donatılmıştır.

Temel RS Edition, elektrikli camlar, kilitler ya da aynalar, ses sistemi, arka kanat, ses yalıtımı malzemesi, harita lambaları veya bir anti-lock fren sistemi ile gelmez. ABD’de satılan tüm Evo VIII RS modelleri bir klima sistemi var.

Ulusal Otoyol Trafik Güvenliği İdaresi (NHTSA) çarpışma testi değerlendirme farklı bir model yıl Lancer belirlemiştir

Evolution IX

Mitsubishi 3 Mart 2005 tarihinde Japonya’da Lancer Evolution IX tanıttı ve aynı gün, Cenevre Otomobil Fuarı’nda, Avrupa pazarı için araba sergiledi. Kuzey Amerika pazarlarında New York Uluslararası sergilenen model gördüm Otomatik takip eden ayın # 4G63 motoru MIVEC teknolojisi (Değişken supap zamanlaması), resmi çıkış gücü 291 PS (214 kW, 287 hp) krank artırılması ve revize edilmiş bir turbo tasarım 2.0 L Mitsubishi Sirius motoru. 392 tork N · m (289 lb · ft).

USDM Lancer Evolution IX modelleri: standart (Grand Sport Rally ya da bazı pazarlarda “GSR”), RS (Ralli Sport), SE (Special Edition) ve MR (Mitsubishi Racing) performans yetenekleri biraz çeşitlidir. Her modele özgü inceliklerini en yüksek hız, ivme, yol tutuşu ve farklılıklar oluşturmaktadır. RS, standart, SE ve MR modelleri (stereo sistemi, elektrikli camlar ve kilitler, arka silecek, arka kanat, gövde astar ve ses yalıtımı) standart özellikler hariç. Sonuç lb (27 kg) 60 yılı aşkın bir ağırlık tasarrufu. Yakıt kapasitesi 14 USgal (53 L) Evo VIII olarak aynı kalır.

RS grubun en hafif olmasına rağmen, RS (bile olsa saliseler) bir yol elbette etrafında standart IX ve MR daha iyi performans için başaramadı. Bu RS arka kanat eksikliği nedeniyle olduğu iddia edildi. Drag yarışında, üç model hakkında bile. Çeyrek mil kat, 12.4 ile 12.7 saniye arasında değişmekteydi. RS modeli, bir yarış otomobili oluşturmak için bir platform istedim ralli ve yarış ekipleri için üretildi. Bu yarış ekiplere ihtiyaç olmaz özellikler için fiyat sürücü tüm yaratık konfor, ve diğer yükseltmeleri elimden.

IX MR Bilstein şokları, 6 vitesli manuel şanzıman, bir çatı vorteks jeneratörü, BBS dövme jantlar, Xenon HID ön farlar, sis lambaları, aksesuar göstergesi paketi, “sıfır lift” takımı, özel badging gibi, Evolution VIII MR özelliklerini korudu ve alüminyum çatı. Tüm modeller, Recaro koltukları, Brembo frenleri ve Momo direksiyon simitleri spora devam etti. 2005 yılından itibaren ek revizyonlar, 5 vitesli manuel şanzıman için yakın bir vites oranı, non-MR modellerde yeni hafif Enkei jantlar, daha verimli bir hava baraj ile yeniden tasarlanmış bir ön uç (en göze çarpan özelliği soğutmak için iki küçük oval kanalları dahil intercooler borular), ve ABD dışı araba modelleri için çıkan hava akımını düzeltmek için bir difüzör undersurface ile yeni bir arka tampon. Evolution IX modeli fiyat artışı azaltmak amacıyla, [kaynak belirtilmeli] HID farlar (Güneş artık temel IX (ne de 2005 VIII standart) standart ekipman ve sadece SSL paketi mevcuttur Ses ve Deri), SE (Special Edition) ve MR düzeltir.

Lancer Evolution IX ABD sürümleri AYC gelmedi ama ACD hala mevcut. Sürücüleri üç farklı sürüş modları, “Asfalt”, “Çakıl”, “Kar ve araç bilgisayar sistemi nispeten sonunda çekiş artırmak için ön / arka güç dağıtım değişiklikleri, diferansiyel kilitleme değiştirmek için aktif merkezi diferansiyel teşvik seçebilirsiniz , bu nedenle optimum bir sürüş deneyimi sağlar. ABD sürümleri AYC gelmedi rağmen, daha az arka tekerleklere çekiş kaybına neden arka tekerlekler kayma limitleri, arka 1.5way debriyaj tipi LSD (sınırlı kaymalı diferansiyel) ile geldi. En yaygın kurulum gaz kilitleme ve kısmen fren kilitleme, 1.5 şekilde LSD. Yarış, Lancer Evrim AYC ile donatılmış ya da daha iyi tur zamanları, herhangi bir bilgisayar temelli yardım sistemleri olmadan saf sürücüsü beceri elde olduğuna inanılmaktadır çünkü ACD değildir.

Lancer Evolution, bir önceki iterasyon değişikliklerden biri, motor değişikliği oldu, yeni 4G63 MIVEC, emme kam supap zamanlaması değiştirerek büyük ölçüde yakıt tüketimini artırır Mitsubishi değişken supap kaldırma teknolojisi ile geldi. MIVEC sistemi supap kaldırma, sadece emme supap zamanlaması değişmez sadece o Honda’nın i-VTEC sisteminin benzer.

Üç düzeltir Japonya, Asya ve Avrupa için mevcut idi. Tüm modellerde aynı 291 PS (214 kW, 287 hp) rağmen, motor, tork, bir modelden diğerine farklıydı. Ancak, Avrupa’da, Evolution IX, 280 PS (276 hp, 206 kW) ilan edildi. GSR, RS ve GT 407 N · m (300 lb · ft) üretilen iken tork 400 N · m (295 lb · ft) üretti.

RS – “ralli sporu”, 5-vitesli, alüminyum tavan, gösterge paketi, minimal iç, LSD ve bir titanyum-magnezyum türbin, sol direksiyonlu seçeneği revize edilmiştir.
MR RS-RS 6-vitesli manuel şanzımanla aynı.
GT-5-hız revize, mekanik temel RS, ama GSR özelliklerinden bazıları (özellikle iç mekan parçaları).
GSR – 6-speed, Bilstein monotube şoklar, alüminyum tavan, gösterge paketi, SAYC (Süper Active Yaw Control) ve çift-din radyo (bu kabaca eşdeğeri USDM MR).
MR GSR – GSR BBS 17 inç alaşım jantlar ile aynı.
Ralliart tarafından Tuned MR – Japon Lancer Evolution IX, sadece Mitsubishi Ralliart tarafından ayarlanan Lancer Evolution VI Tommi Makinen Edition dayanarak Karbon Fiber ön dudak Spoiler, Resmi Ralliart üniforma, Ralliart RA04 dışında sivil Evo IX MR GSR olarak hemen hemen aynı özelliklere sahip 17-inç Siyah dövme alüminyum jantlar.

İngiltere, Evolution IX arabanın beygir gücü farklı bir model şeması kullanılır. FQ-300, FQ-320 ve FQ-340 adet ile yaklaşık 300 (296/221), 320 (316/236) ve 340 (336/250) sırasıyla PS (BHP / KW):, üç model başlangıçta vardı. Bir FQ-360 modeli sonradan Evolution VIII FQ-400 için bir halefi olarak piyasaya çıktı. Yeni FQ-360, selefinden daha az beygir gücü üretirken, daha fazla tork 363 lb · ft (492 N • m) 3200 rpm’de. Tüm dört model sadece süper kurşunsuz benzin üzerinde çalışmak üzere dizayn edilmiştir. MR FQ-360, aynı zamanda üretim geçen yıl sınırlı sayıda (yalnızca 200) piyasaya sürüldü.

FQ-300, 320, 340 – 6-speed, Bilstein monotube şoklar, AYC (Active Yaw Control), sadece süper kurşunsuz benzin
FQ-360 – 6-speed, Bilstein monotube şoklar, AYC (Active Yaw Control), Ralliart Spor Metre Takımı, karbon ön splitter, Speedline alaşım jantlar, süper kurşunsuz benzin sadece
MR FQ-360 – Yeni turbo ile titanyum alüminyum alaşımlı turbo yüzgeçleri, Speedline Turini alaşım jantlar, Gizlilik Cam, (arkada ön / 5mm 10mm) IX MR iç, süper kurşunsuz benzin Bobin Eibach yaylar düşürüldü sadece

ABD’de dört modelleri mevcut idi. Tüm modeller aynı 286 hp (213 kW) motor kullanıldı.

Standart – revize edilen 5-hızlı, standart model
RS-ralli spor, 5-hız, alüminyum tavan, gösterge paketi, minimal iç, aynı zamanda bir radyo revize
SE – Special Edition, alüminyum çatı / kaput, ön çamurluklar, split yedi konuştu “elmas siyah” bitirmek ile HID farlar, entegre sis farları, kırmızı dikişli Recaro koltuklar, alüminyum dövme BBS jantlar
MR-6-vitesli, Bilstein monotube şoklar, bölünmüş yedi kollu dövme alüminyum BBS jantlar, alüminyum tavan, kaput, ön çamurluklar, gösterge paketi ile HID farlar, entegre sis farları, vorteks jeneratörü, ön fren soğutma kanalları ve özel MR badging.

Amerikan modelleri Tüm güç aynıdır, ancak performans farklı olabilir. Ayrı ayarlar Evo RS, MR ve SE modelleri 80 lb (36 kg) daha hafif olan tek şey.

Standart model için, Sun, Ses ve Deri paketi bir güç açılır tavan, Xenon HID ön farlar, entegre sis farları, biraz daha farklı bir stereo ana üniteniz (hiçbir ayrılmaz amplifikatör ile), ön kapı ve parsel raf biraz yükseltilmiş hoparlörler, 4.1 eklendi -kanal sürücü koltuğu, trunk monte güçlü, Infinity subwoofer, siyah deri koltuk yüzeyleri, deri-kaplamalı kapı panelleri, ön ve arka biraz revize merkezi kol dayama ve ayrı arka tarafında koltuk başlıkları altında amplifikatör. Bu model GSR assolist monte güneş gözlüğü tutucu sunroof için yer açmak için silinir.

Filipinler Ağustos 2008, iki trim, 5 vitesli manuel şanzıman, Brembo 17-sunan giriş seviyesi RS sunuldu kadar Evolution IX. havalandırmalı diskler (4-Pot), 16-Brembo havalandırılan davul-disk (2-Pot) ve uluslararası sürümünde GSR trim olarak hemen hemen aynı özelliklere sahip. Bazı RS modelleri, bazıları değildir ederken, SAYC seçenek vardı. MR, MR uluslararası sürümü trim olarak hemen hemen aynı özellik sunuyor top-of-the-line segment oldu. Hepsi l4 2.0 4G63 turboşarjlı MIVEC motoru ile güçlendirilmiştir.

Evolution X

2005 yılında, Mitsubishi 39. Tokyo Motor next-gen Evrim bir konsept versiyonunu tanıttı Concept-X, [16] Ömer Halilhodzic şirketin Avrupa tasarım merkezi tarafından dizayn edilmiştir.

2007 Kuzey Amerika Uluslararası Otomobil Fuarı’nda (NAIAS) Mitsubishi Prototype-X, ikinci bir konsept otomobili tanıttı.

Lancer Evolution X sedan yeni tasarlanmış 4B11T 2.0L (1998cc) turbo şarjlı, tüm alüminyum inline-4 GEMA motor özellikleri. Güç ve tork pazar bağlıdır, ancak tüm sürümleri, en az 280 PS (206 kW, 276 hp) sahip olacak. (JDM versiyonu), Amerikan pazarına versiyonu biraz daha fazla olacak. İngiliz model FQ rozeti taşıyan önceki MR Evrim uyarınca, Mitsubishi İngiltere tarafından yeniden bir çalışma olacaktır. 300 hp (220 kW) ve 360 hp (270 kW), Birleşik Krallık Evrim için seçenekler arasında olması bekleniyor.

6-vitesli Twin Clutch Sportronıc Shift Şanzıman (TC-SST) ile ABD Lancer Evolution MR, arabanın iki versiyonu satışa sunulacak. Diğer versiyonu GSR 5 vitesli manuel şanzıman sistemine sahip. Araç aynı zamanda S-AWC adlı yeni bir tam zamanlı dört tekerlekten sürücü sistemi (Super All Wheel Control), önceki nesillere kullanılan Mitsubishi AWC sistemi bir gelişmiş versiyonu vardır. S-AWC göndermek için tork vektör teknolojisini kullanır farklı tork miktarı herhangi bir zamanda herhangi bir tekerlek.

Ayrıca Mitsubishi’nin yeni yarı-otomatik sıralı altı hız SST direksiyon monte edilmiş magnezyum alaşım vites kolları ile çift kavramalı şanzıman sunuyor. Dolayısıyla SST versiyonu GT-A sürümü (Evolution VII ve Evolution IX Wagon) yerine, Tiptronic otomatik şanzıman yerini almıştır. Beş vitesli manuel şanzıman, aynı zamanda satışa sunulacak. Mitsubishi beş ileri vitesli manuel şanzıman, daha tatmin edici bir sürüş her zaman toparlayıcı tercih edilen ve çok ince olmalıdır iddia etmektedir. Yeni Lancer Evolution, Mitsubishi’nin yeni nesil RISE güvenlik kuruluşu dahil edecektir.

Evolution X, ABD’de satışı 1 Ekim 2007, Ocak 2008 Japonya gitti, Kanada’da Şubat (Kanada Evrim ilk sürümü olarak) ve 2008 yılının Mart ayında Birleşik Krallık’ta. Twin Clutch SST versiyonu Kasım 2007’den itibaren Japonya’da mevcut değildi. Avrupa’da Mayıs ayında satış ile takip edecek, GSR ve MR versiyonu Premium Paket dahil.

2010 MR-Touring giriş araba bile daha lüks taşındı. Deri ve bir moonroofdur sadece bir dudak spoyler arka spoyler revize standart haline geldi.

Japon modeli

Motoru 4B11-type 2.0 litre sıralı-4 turbo motor. Evolution X, 4.8 saniyede 0-100 km / s hıza. Alüminyum çatı paneli, ön çamurluklar ve arka spoyler çerçeve yapısı kullanılmaktadır. lansmanı modeli Kullanıcı motoru 280 PS (206 kW; 276 hp) anma oldu. @ 6500 rpm ve 422 N · m (311 lb · ft) @ 3500 rpm. @ 6500 rpm 2009 model yılı başında, Japonya’da 276 beygir gücü Centilmen Anlaşması yürürlükten kaldırılmasını takiben, motor gücü 300 PS (296 hp 221 kW) büyüdü.

RS – 5 ileri manuel şanzıman. 16-inç lastikler.
GSR – Standart arka spoyler. 5-ileri manuel veya 6-vitesli Twin Clutch SST şanzıman (SST modeli magnezyum kürek değiştirenleri). 245/40R18 Yokohama ADVAN A13C lastik Enkei yüksek rijitlik dökme alaşım jantlar veya isteğe bağlı BBS hafif alaşım jantlar 12-kollu. Brembo havalandırmalı disk frenler. Standart S-AWC 4WD sistemi. Sürücü ve ön yolcu çift kademeli hava yastığı. Güvenlik alarmı Standart Motor immobilizer. (180 mm) LCD ekran (7) ile 30Gb sabit disk sürücü ses / navigasyon sistemi oluşur Opsiyonel Mitsubishi Motors İletişim Sistemi (MMK). İsteğe bağlı Rockford Fosgate Premium ses sistemi. Opsiyonel uzaktan anahtarsız giriş.

GSR aşağıdaki paketleri ile donatılmış olabilir:

Yüksek Performans Paketi – Bilstein tek tüp amortisörler ve Eibach yaylar, 2-parça brembo disk frenler, daha sert duvarlar ve daha iyi kavrama ile yüksek performans lastikleri.
Şık Dış Paketi – Krom kaplama, ön ızgara kafes ve yan kaplamalar, gövde rengi-anahtarlı çamurluk havalandırma delikleri, sis lambaları ekler.
Deri Kombinasyon İç – dış renk koltuklar maç.
Premium Paket – Tüm paketleri yukarıda 3 + 18 (457 mm) BBS hafif alaşım jantlar.
GSR-Premium – 2009 model yılı ile Premium Paket başında değiştirilmesi, ancak MMC’ler ve Rockford Fosgate Premium ses eklendi.
Lancer Evolution X GSR Ralliart Tuned – Ralliart sürümü 2007 yılında tekrar açıldı, bu sınırlı sayıda özel olarak eşleştirilmiş 18 inçlik dövme 1 adet siyah renkli alüminyum spor jantlar, 5 ileri manuel şanzıman ile donatılan Mitsubishi Ralliart Japonya, Ralliart RA04 Tekerlekler ayarlı. Yokohama ADVAN Neova AD08 lastikler. Aerodinamik parçalar yeni tasarlanmış karbon fiber ön underspoiler, kaput hava baraj ve ön tampon hava giriş kanalı ve emme ve egzoz sistemi, motorun en iyi sonucu almak için ayarlı olmuştur. Iç motor sporları Recaro ile ortaklaşa geliştirilen bir kabuk-tipi tam kova koltuk ile donatılmıştır. Resmi Ralliart üniforma packege Rockford Fosgate 7 ile 30Gb sabit disk sürücü ses / navigasyon sistemi, LCD ekran (180 mm) oluşur Mitsubishi Motors İletişim Sistemi (MMK) ile birinci sınıf bir ses sistemi ile birlikte yer aldı. Yüksek ayarlanmış 4B11T motor 224 kW (300 bhp / 304 ps) veya daha fazla maksimum güç çıkışı vardır.

Kuzey Amerika modelleri

Motor 295 PS (217 kW, 291 hp) üretir @ 6500 rpm ve 407 N · m (300 lb · ft) @ 4400 rpm.

GSR – küçük spoyler ile baz Japon GSR aynı. (Sadece 5 ileri manuel)
MR-6-vitesli TC-SST şanzıman. Eibach yayları ve Bilstein struts Süspansiyon. 18-inç BBS alaşım jantlar sahte. Xenon Yüksek Yoğunluklu (HID) farlar. Renk-kademeli geniş arka spoyler. Deri ve sueded oturma. Elektronik anahtarsız giriş ve çalıştırma sistemi. Direksiyona monte edilen ses kontrolleri. Bluetooth hands-ses tanıma ile ücretsiz cep telefonu arayüzü sistemi.
MR Premium – 9 hoparlör ile Rockford Fosgate Navigasyon / Stereo MR
MR Touring – (2010) MR Binbaşı farklılıklar dudak arka spoyler, ısıtmalı deri koltuklar, yükseltilmiş iç trim ve güç açılır tavan, çelik çatı.
SE – (2010-11 geç), üç 2010 model bir arada, bazı temel özellikleri GSR ön ızgara ve iç MR arka difüzörler, TC-SST 6 vitesli şanzıman, Eibach yayları ve Bilstein dikmeler, MR turne arka- dudak spoyler, ve ısıtmalı koltuklar. Amerika Birleşik Devletleri’nde sadece 340 üretildi. Bu trim alıcıya seri numarası ve Shin Kurihara kabul mektubu ile özel bir anahtarlık verildi.

Opsiyon paketleri:

(Sadece GSR) Sight, Ses ve Spoiler Paketi – manuel tesviye Xenon HID ön farlar, geniş arka spoyler (2011 yılında başlayan, geniş arka spoyler, tüm modellerde standart); FAST-Key elektronik giriş ve çalıştırma sistemi, 650 watt ( maksimum) Rockford Fosgate ses sistemi;-dash 6 diskli CD değiştirici, altı ay ön ödemeli abonelik Sirius Uydu Radyosu.
(MR ve MR Touring) Teknoloji Paketi: Mitsubishi Multi Communication System, GPS navigasyon Diamond Lane Rehberlik, Dijital Müzik Server ile 30GB sabit disk sürücü, in-dash DVD / CD çalar, çok işlevli, 7 inçlik (180 mm) renkli LCD dokunmatik ekran, 650 (710 2010 model için)-watt (maksimum) Rockford Fosgate yüksek performanslı ses sistemi, altı ay ön ödemeli abonelik Sirius Uydu Radyo.

İngiltere modelleri

İngiliz araba Evolution X adı tuttu.

GS – Baz Japon Enkei jantlar, 5 vitesli manuel şanzıman \ radyo ve müzik sunucusu (MMK), Rockford Fosgate Premium ses, iPod/MP3 yardımcı giriş portu ile GSR.
GSR SST (FQ-300, FQ-330) – GSR FQ-300 SST modu seçimi ile 6-vitesli TC-SST şanzıman (normal, sport, süper spor). GSR SST FQ-330, 2009 yılında piyasaya sürüldü.

Varyantlar:

3500 rpm’de N · m (300 lb · ft) 6500 rpm ve 407 – FQ-300 Motor 300 PS (300 hp güç 220 kW) anma.
3500 rpm’de N · m (322 £ · ft) 6500 rpm ve 437 – FQ-330 Motor 329 PS (324 hp 242 kw) anma.
FQ-360 – Motor nominal 359 PS (264 kW, 354 hp), 3500 rpm’de 6500 rpm ve 492 N · m (363 lb · ft). Karbon fiber ön dudak spoyler, arka vorteks jeneratörü, vites topuzu, el freni. Ön deri Recaro koltuklar.
Ve tork 542 N · m (400 lb · ft) – FQ-400 Motor 410 PS (400 hp 300 kw) anma. Ayrıca 5 vitesli manuel şanzıman, altı pistonlu fren kaliperleri, geliştirilmiş frenler ve ek soğutma girişleri, havalandırma delikleri, kaput ve kanallarda daha büyük bir hava girişi içeren yeni bir aero kiti, Toyo Proxes R1R lastikleri ile donatılmış 18 inç jantlar içerir. Tahminen 100 araç olacaktır, 3.8 saniye (tahmini) 0-62 mph hızlandırır ve 155 mph (elektronik olarak sınırlı) bir hıza sahiptir.
Aralık-tepesi Lancer Evolution X modeli için standart ekipman kapsamlı, FQ-400 Bluetooth hands-free telefon bağlantısı, 30 Gig sabit disk, DVD uydu navigasyon ve cam gizlilik içeren bir CD tuner ile geliyor. Kolaylık uzaktan kumandalı merkezi kilitleme, otomatik farlar ve silecekler gibi özellikler FQ-400, kullanım kolaylığı artar. FQ-400, Haziran 2009 tarihinden itibaren üç yıl / 36.000 km garanti kapsamındadır. Maliyet £ 49.999 (liste fiyatı).

Avrupa modelleri

Hızlanma: 0-100 km / s 5.4 sn. 1560 kg, 5.6 sn. 1600 kg. Motor anma 3500 rpm’de 295 PS (217 kW, 291 hp), 6500 rpm ve 366 N · m (270 lb · ft).

GSR – 5 ileri manuel (GSR 5 M / T) veya 6-vitesli TC-SST şanzıman (GSR TC-SST).
MR TC-SST 6 vitesli TC-SST şanzıman. Eibach yayları ve Bilstein struts Süspansiyon. 18-inç BBS alaşım jantlar sahte. Xenon Yüksek Yoğunluklu (HID) farlar. Mitsubishi Multi Communication System.

Avustralya / Yeni Zelanda modelleri

Motor anma 3500 rpm’de 295 PS (217 kW, 291 hp), 6500 rpm ve 366 N · m (270 lb · ft).

GSR – 5 ileri manuel veya 6 vitesli TC-SST şanzıman.
MR-6-vitesli TC-SST şanzıman. Eibach yayları ve Bilstein struts Süspansiyon. 18-inç BBS alaşım jantlar, 2 adet ön fren, alüminyum arka spoyler, otomatik tesviye Xenon Yüksek Yoğunluklu Deşarj (HID) farlar sahte. Mitsubishi Multi Communication System, trim deri kombinasyonu koltuk, ısıtmalı ön koltuklar.

Bathurst Edition – 336 PS (247 kW) ve 436 Nm tork nominal güç çıkışı ile yükseltilmiş bir fabrika / ayarlanmış versiyonu Evolution X. Takım Mitsubishi Ralliart (TMR) Bathurst Sürümü Avustralya sunulacak en güçlü yol yasal Lancer Evolution X. Bathurst baskı ya da standart 5 vitesli manuel ya da sınırlı bir dönemde sadece 500 adet ile hızlı değişen TC-SST çift debriyajlı otomatik kullanılabilir.

Güneydoğu Asya modelleri
Filipin modelleri

Filipinler Evolution X, 2008 yılı Kasım ayında alınan ve ABD CBU. Düzeltir ve görüşler USDM MR Touring modeli hariç, hemen hemen aynıdır.

GSR-5 vitesli manuel ve büyük spoyler USDM GSR ile aynı özellikleri.
MR-6-hız TC-SST şanzıman ve USDM MR ile aynı teknik özellikleri, Teknoloji Paketi hariç.

Malezya modelleri

Malezya’da, Lancer Evolution X, sadece 6-ileri Twin Clutch SST şanzıman ile sunulmaktadır. Ön plaka fasya merkezine doğru hizalanır. 2009 yılında, Malezya Kraliyet Polis, yüksek hızlı takipçiliği için kullanılacak Lancer Evolution Xs bir filo satın aldı.

Future

Lancer Evolution programın kesilmesi Söylentiler Autocar Birleşik Krallık Kullanıcı gazeteci Matt önce Gayu Eusegi, Mitsubishi Küresel Ürün Müdürü ile yaptığı röportajı yazdı ne zaman başladı, onu söyleyerek alıntı “Lancer Evolution X Eusegi bana söyledi, son Evo olmak olacaktır.” Varhala araba için] bir talep, “dedi,” ama biz durdurmak gerekir. “Kaş”. Bu İnternet üzerinde pek çok tartışma yarattı. Mitsubishi Motors Kanada daha sonra, mevcut Lancer Evolution üretim planlandığı gibi devam ediyor, “Son zamanlarda basında yayınlanan bazı yorumlar daha fazla söyleyerek, resmi Facebook sayfasında bir açıklama sorunu. Halefi, yönetmelik ve piyasa geribildirim gibi mühendislik paketi dikte edecek ve mimarlık Bizi izlemeye devam edin .. “Endüstri analistleri, dolaylı Evolution etiketinde kalacağını ima olarak ifadesi yer aldı, ancak gittikçe daha sıkı emisyon ve çevre düzenlemeleri ile inline çevre dostu bir powertrain (muhtemelen elektrikli ya da hibrid), olması muhtemeldir. Autocar Birleşik Krallık, daha sonra endüstri gözlemcilerine başlangıçta speküle daha teyit EV referanslar ekleyerek, blog yazısı güncellendi. En son haberler, Mitsubishi, elektrikli motorlar Evolution turbo olarak hareket edeceğini açıklayan, PX-MiEV melez drivetrain doğru eğilerek edilmiş olduğunu gösterir. Mitsubishi Evolution daha “yeşil” versiyonu, performans kategorisinde olduğu gibi iyi ya da daha iyi olacağını iddia ediyor, ancak bu son derece şüphelidir.

Motorsports

Lancer Evolution, 2001 yılında San Remo Rallisi’nde kadar 1997 sezonundan itibaren, World Rally Car sınıf otomobillerde, karşı rekabetçi bir yarış edebilmek için biraz değiştirilmiş bir otomobil homologated Grubu olduğunu Dünya Ralli Şampiyonası rakipleri arasında benzersiz . 1996-1999 sürücü başlıkları clinching, Finn Tommi Mäkinen sayesinde, ilk kez markalar klasmanı clinching için takım arkadaşı Richard Burns yardım, 1996-1999 WRC mitingleri de başarılı oldular ve şimdiye kadar sadece 1998 yılında. Mitsubishi şampiyonluk izin aldı kadar Evrim Ancak Makinen, Freddy Loix, Alister McRae ve Francois Delecour tarafından yürütülen çalışmaları ellerini sürdü sadece Lancer Evolution WRC, adlı firmanın ilk Dünya Ralli Araba, 2001 sonlarında yerini 2002 yılı sonunda. Lancer WRC04 2004 Monte Carlo Rallisi’nde başarılı oldu. Mitsubishi Lancer WRC05 ile hala eski eserler yıllarda aşağıdaki İtalyan sürücü Gigi Galli ve İsveçli Daniel Carlsson da dahil olmak üzere privateers sürülürken, 2005 sezonundan sonra Dünya Ralli Şampiyonası’nda çıkardı. Lancer Evolution, ancak yine de Grup N kategorisinde yarışıyor.

Evrim, bazı Avrupa pazarlarında Mitsubishi Carisma Evolution olarak satıldı ve gerçekten bu etkiyi genellikle Burns ve sonradan Loix tarafından yönlendirilen, 1990’ların sonlarında eserler WRC takımının ikinci araç, alışıldığı bir Carisma GT olarak girmiştir. Malezya Proton Motors Evolution III yarıştı, Evrim V (Proton 1784 Malezya sürücü Karamjit Singh 2002 Üretim Araba WRC kazandı en önemlisi) ve çeşitli Asya-Pasifik Ralli Şampiyonası Proton PERT ve APAC ralli serisi gibi bir Evolution VII.

Mitsubishi Evolution X modelleri bir üçlü ile 2009 Avustralya Sanayicileri Şampiyonası kazandı.

En son CT9A şasi Evolution (2009-2011) dünya çapında (time çalışma) Time Attack hakim olmuştur. Cyber Evo CT9A şasi Lancer Evolution, Time Attack Japonya’nın Tsukuba Circuit OEM şasi kayıt yanı sıra Eastern Creek Raceway Avustralya kaydını tutar. Sierra Sierra Enterprise CT9A şasi Evolution Amerikan Time Attack rekorunu elinde tutuyor.

Awards

Mitsubishi Lancer Evolution 2006 yılı Haziran ayında Best Spor Sedan ConsumerSearch en iyi Agresif spor sedan kazandı. 2004-2005 sırasında yalnız İskoçya ve Fransa, “Playboy Sports Car” Yılın Spor Otomobili “olarak ilan, altı büyük ödül kazandı2004 € 60.000 altında “Polonya,” En İyi Yeni Üretim Otomobili “Yunanistan’da,” Amerika Birleşik Devletleri 2005 yılında All-Star “(Otomobil dergisi)” 2004 ve 2005 (Sport Compact Car dergisi) ve “Yılın Spor Compact CarMotor dergisi Kullanıcı en iyi “Sizin Bucks Bang” Avustralya. Lancer Evolution X, Kanada TV gösterisi Motoring 2009 “$ 50K altında en İyi Performans Araba” olarak adlandırılan, ve Kanada 2009 Otomobil Gazeteciler Derneği ödülü kazanan oldu “en İyi YeniTeknoloji “ödülü. Bu aynı zamanda ilk 10 biri olarak aday oldu” Yılın Dünya Performans Araba, “kategori Sürücü için Fun”, Otomotiv Mükemmeliyet Ödülleri ‘2008 kazandı “ve Dave TV Kullanıcı aldı2008 yılında “Yılın Spor Otomobili” ödülüne layık görülmüştür. 

CEVAP VER

Yorumunuzu Girin
Please enter your name here