LED ön farları ve keskin bakışları ile Volkswagen Grubu bünyesinden kardeşi Lamborghini tasarımcılarının da katkısının bulunduğu tasarımı ile büyük beğeni topluyor. Her ne kadar şık görünümüyle rüzgarlıklara ve gövde kitine pek ihtiyacı olmasa da biraz daha fazla güç göz çıkartmaz.

DP Race olarak adlandırılan ve Volkswagen, Audi, Skoda ve özellikle de Seat markaları üzerinde yoğunlaşan bir Çek modifiye şirketi. Çek Cumhuriyeti merkezli şirketin şimdiki hedefi birkaç ay önce piyasaya sürülen Seat Leon FR 5 kapı modelinin 1.8 litrelik TSI motoru.

Audi?nin en başarılı motorlarından biri olan 1.8 litrelik bu ünite hem yakıt tasarrufu hem de performansıyla göz dolduruyor. Ayrıca FR modelindeki en güçlü 2. motor seçeneği olarak da yerini alıyor.

Fabrika verilerine göre 180 beygir güç ve 250 nm tork üreten 1.8 litrelik benzinli turbo motor DP Race şirketinin modifiyeleri ile 234 beygir ve 359 nm tork güce ulaşmış. Çek şirket aracı bu güce ulaştırmayı MTM Cantronic valf kaldırma kontrol ünitesi ve Bastuck marka spor egzoz ünitesi ile gerçekleştirmiş.

Yeni Seat Leon bu sayede Golf 7 GTI modelinden biraz daha güçlü hale gelmiş. Öyle ki Audi ilk TT modelini piyasaya sürdüğünde araç 1.8 TFSI motoru ile 240 beygire kadar güç üretiyordu.

seat-leon-2013

CEVAP VER

Yorumunuzu Girin
Please enter your name here