Aston Martin’in, 2.4 milyon dolarlık yeni modeli Vulcan büyüledi. Vulcan, 820 beygirlik motoru ve hafifliğe ile dikkat çekiyor.

Vulcan, 6 litrelik V12 motorundan 820 beygir güç üretmesi ve 1,350 kg ile hafif bir araç olmasıyla ünlendi. Direksiyon simidinin F1 tarzı olmasıyla da dikkat çeken araç, aslen pistlerde Aston Martin’i göğüslemek amacıyla planlanırken sadece 24 adet üretilen bir özel seriye de sahip. Pistler için üretilen Vulcan, pit stop yapma özelliğine de sahip.

Karbon fiber monokok gövdeye sahip olan Vulcan, 3 saniyenin altında bir sürede 100km hıza ulaşabilirken aynı zamanda 320km gibi bir hıza da rahatça çıkabiliyor. Kokpitinin tam bir yarış modelinde olmasıyla da bir farkı bulunan Aston Martin’in bu eserinde 3 farklı sürüş modu bulunuyor.

Şehir içi kısa mesafe gibi durumlar için 550 beygirlik, orta ve uzun mesafeler için 675 beygir ve yarış modu olan 820 beygir modları ile siz nasıl isterseniz o şekilde olan Vulcan’ın en düşük 550 beygirlik modu bile Türkiye’de kullanım için fazlasıyla performanslı olacaktır.

Keskin hatlara sahip bir görüntüye de sahip olan Aston Martin Vulcan, direkt olarak bir pist aracı olduğunu da gösteriyor. Ayrıca magnezyumdan tork borusu, 380mm’lik Brembo karbon fiber seramik yarış freni, Multimatic dinamik süspansiyonu ile de tam bir performans canavarı olduğunu belli ediyor.

Aston Martin’den şaheser: Vulcan
Aston Martin’den şaheser: Vulcan

CEVAP VER

Yorumunuzu Girin
Please enter your name here