TOFAŞ Amerika’yı ‘Neon’la aydınlatacak

Sedan’dan sonra Hatchback ve Station Wagon modelleri ile aileyi tamamlayan Tofaş, Bursa’da ürettiği Egea’yı, Dodge markası ve Neon ismi ile Amerika kıtasına göndermeye hazırlanıyor.

İlk pazar Meksika

Geçen hafta açılan Cenevre Fuarı’nda, Hatchback ve Station Wagon modelleri ilk kez gösterilen ve Sedan ile aileyi tamamlayan Tofaş, Bursa’da ürettiği Egea ile Avrupa’dan sonra şimdi de Amerika’ya açılıyor. Tofaş CEO Cengiz Eroldu, “Kuzey ve Güney Amerika dahil bütün Amerika kıtasında çok güçlü bir mirasa sahip Dodge markasının da ihracat portföyümüze katıldığını duyurmaktan büyük mutluluk duyuyorum. Dodge markası bildiğiniz üzere otomotiv sektöründe bilinirliği yüksek, güçlü mirasa sahip bir marka. Tofaş olarak Dodge markasına üretim yapacak olmamız çok önemli bir adım” dedi.

TÜRKİYE’DE EGEA, AVRUPA’DA TIPO

Avrupa pazarlarında Tipo adı ile satılan Egea ile Dodge markasıyla ilk etapta Meksika pazarına gireceklerini belirten Cengiz Eroldu, “Meksika önemli bir köprü pazar olacak. Meksika’da yılda 1.4 milyon adet araç satılıyor; buna karşın yıllık 3 milyon adetlik üretim kapasitesiyle Meksika otomotiv endüstrisi Türkiye’den misliyle daha büyük. Türkiye’de üretilen Egea Sedan modelimiz, Dodge Neon adıyla bu pazara ihraç edilecek.

TOFAŞ’IN 7.’NCİ MARKASI OLDU

Özetle Egea Sedan ile Dodge markasını da portföyümüze katarak Amerika kıtasında bir kapı daha açtıklarını söyleyen Tofaş CEO’su, “Dodge Neon’u bu yıl Meksika’ya Bursa’dan ihraç etmeye başlayacağız. Meksika pazarında aracın sadece benzinli motor versiyonları satışa sunulacak. Tofaş olarak üretim yaptığımız başta Fiat markasını sayarsak (Fiat, Ram, Peugeot, Citroen, Opel, Vauxhall) 7. markamız Dodge oldu” diye konuştu.

‘EZBER BOZAN’ PERFORMANS

Egea model ailesinin 2023 yılına kadar toplamda 1.2 milyonu aşan bir üretim ve 10 milyar dolarlık toplam ihracat hedefi bulunuyor. Türkiye’de kısa sürede 8 bin 500 adetlik satışa ulaşan Egea EMEA Bölgesi de dahil 20 bin adetlik toplam sipariş aldı. Geçtiğimiz günlerde Egea Sedan benzinli otomatik versiyonu da pazara sunuldu. Öte yandan AutoBest Ödülleri’nde “Avrupa’da Yılın En İyi Otomobili” seçilen Fiat Egea’nın yeni reklam filmi, yayınlanmaya başladı. Oyuncu Erdal Beşikçioğlu’nun bir kez daha kamera karşısına geçtiği film, özgün çekim tekniği ve senaryosuyla bir kez daha “ezber bozuyor”.

‘Mustafa Bey için var gücümüzle çalışacağız’

Tüm bunların hayata geçmesinde, rahmetli Mustafa Koç’un elbette çok büyük katkısı ve desteği oldu diyen Cengiz Eroldu, “Tofaş çalışanları olarak Mustafa Bey’in desteğini asla unutmayacağız. Egea projesindeki emeklerine layık olmak için var gücümüzle çalışacağız” dedi.

TOFAŞ Amerika?yı ?Neon?la aydınlatacak
TOFAŞ Amerika?yı ?Neon?la aydınlatacak

CEVAP VER

Yorumunuzu Girin
Please enter your name here