Yeni Peugeot 6008 Geliyor

Önümüzdeki yıl satışa sunulması beklenen, Peugeot’un tamamen yeni crossover modeli 6008, test sürüşü sırasında casus fotoğrafçılara yakalandı.

7 koltuklu yeni bir crossover modeli ile 5008 MPV modelini değiştirmeyi planlayan Fransız otomobil üreticisi Peugeot’un bu yeni modeli 6008 olarak adlandırması bekleniyor.

Aynı gövde değişimini daha ufak 3008 modelinde de gerçekleştirecek olan Peugeot, bu modelin de MPV köklerini değiştirerek crossover segmentine adapte etmeyi hedefliyor. 3008 ve 5008 modellerini yenileme hamlesi ile akıllıca bir yol izleyen PSA Grubu, insanların crossover ve SUV modellere olan ilgiyi görmezden gelmiyor. Test sürüşleri sırasında görüntülenen prototip modeli göz önünde bulundurduğumuzda, tamamen kamuflajlı gövde aracın alçak ve düz bir tavan yapısına sahip olacağını gizleyemiyor.

P87 olarak adlandırılacak yeni crossover, standart olarak 5 koltuklu sunulacak. Ekstra ücret ödeyen müşteriler, yeni crossover modeline 2 koltuk daha ekletebilecek.

Fransız otomobil üreticisi PSA’nın Rennes’de yer alan La Janais fabrikasında üretilecek. Yeni Peugeot 6008 crossvover modeli, markanın yeni EMP2 platformu üzerinde konumlanacak.

Peugeot 6008 modelinin kardeşi olacak Opel’in yeni jenerasyon Zafira modeli de, MPV gövdeden crossover konseptine geçiş yapacak.

Yeni 6008 modelini 2017 yılının ilk aylarında tanıtması beklenen Peugeot, önümüzdeki aylarda ise daha küçük 3008 crossover modelinin lansmanını yapacak.

Yeni Peugeot 6008 Geliyor
Yeni Peugeot 6008 Geliyor

CEVAP VER

Yorumunuzu Girin
Please enter your name here