AMG

AMG (Aufrecht Melcher Grobaspach), Hans-Werner Aufrecht ve Erhard Melcher tarafından 1967 yılında Almanya nın Stuttgart şehrindeki Grobaspach kasabasında kurulmuş bir modifiye şirketidir. “AMG” bir kısaltma olup; kurucularının soyadları ve bulundukları kasabanın baş harflerinin birleşmesiyle meydana gelmiştir. “AMG; Hans Werner Aufrecht – Eberhard Melcher – Grobaspach”

AMG kuruluş yıllarının başında, yarış motorlarının test ve dizaynı için çalışıyordu. Sonradan büyüme kararı alarak; ısmarlama araç siparişi ve standart mercedes marka otomobillere odaklanmıştır. 1999 yılında Mercedes firması bünyesine katılarak Mercedes’in resmi modifiye şirketi haline gelmiştir. AMG firması araç üretmez. Varolan Mercedes marka araçtan en iyi derecede verim alınması için aracın gerek iç aksamıyla gerekse dış aksamı olan şasesinde modifikasyonlara giderek ekstrem bir yapıya kavuşmasını sağlar.

AMG firması tarafından dokunulmuş araçlara sertifika verilir. Bu sertifika AMG tesislerinde üretilen her motorun silindir kapağı üzerine yapıştırılır ve bu yapıştırılan sertifika kesinlikle yerinden sökülemez. Taklidi üretilemez çünkü her sertifika üzerinde “özel” bir seri numarası bulunur ve bu seri numarası aracın belirli yerlerinde tekrar edilir.

CEVAP VER

Yorumunuzu Girin
Please enter your name here