Mercedes-Benz Vito, Mercedes-Benz’in van modelidir. Araç Vitoria-Gasteiz, İspanya’da üretilmektedir. Vito adı, şehrin adı olan Vitoria isminden gelmektedir.

Aracın ana şirketi 1998 yılından 2007 yılına kadar Daimler-Benz ve DaimlerChrysler AG yapmıştır. 2007’den itibaren ise Daimler AG yapmıştır.

Araç standart bir panel van modeldir. Yük kapasitesini artırmak için, bir değişiklik gerekir.

1. Nesil Vito
—————
İlk nesil Mercedes-Benz Vito, 1996 ve 2003 yılları arasında üretilmiştir. Yakıt sistemi olarak benzin veya dizel motor kullanılmaktadır. Dizel 122,140 hp, benzin motor ise 120 hp gücündedir.

2. Nesil Vito
—————
2. Nesil Mercedes-Benz Vito, yeni motor ve yeni bir güç kazanmıştır.

Bu cam ve sütun, A açısı yatay olduğu için gösterge tablosu yakındır. Aracın 4 dizel motor seçeneği vardır. 109 CDI, 111 CDI, 115 CDI ve 120 CDI seçeneği vardır.

2. nesil Vito, tüm Avrupa 3 uyumlu olduğu (ayrıca 4 Kasım 2006 itibariyle Euro) ve bu nedenle Düşük Emisyon Bölgesi Londra’da muaf uyumlu. Vito, Avrupa standartlarına ulaşmak için en az Ekim 2010 ticari araç (van) olması gerekmektedir.

Londra Taksi çeşidi

Vito, Ağustos 2008 tarihinde Kamu Taşıma Ofis olarak kullanılmak üzere onaylanmış bir Londra lisanslı siyah taksi’dir.Vito Taksi, elektrikli sürgülü kapı ve altı kişilik koltuk içerir. Vito, arka lastik PCO katı dönüm daire karşılamak sağlar ve iki tekerlekli sandalye taşıma özelliğine sahiptir.EcoCity, Mercedes tarafından lisans ile üretilmiş olan araçlar için ‘Traveliner’ modeli bir Mercedes-Benz, ve KPM-İngiltere Taksiler iştiraki aracılığıyla üretilmektedir.

Mercedes Taksi, pencere açma seçeneği ve sürgülü kapı seçeneği var ve artık yolcu tarafından da kullanılabilir.

Yeni taksi, TX ve Metro modellerinin yaptığı ünlü u dönüşünü yapmaz. Bunun yerine, direksiyon üzerindeki bir düğmeyle etkinleştirilebilen LSM sistemine sahiptir. Bu sistem arka tekerlekleri, ön tekerleklere ters yönde döndürür. Bu da taksiye, TX ve Metro modellerindeki sıkı dönüş hareketini yapmasını sağlar. Bu sistem, yalnızca araç daha az seyahat ettiğinde kullanılabilir. Araç yön değiştirirse, sistem kendini devredışı bırakır ve tekerlekler doğrulur.

Uzun ve TX modeller daha geniş ve elektrikli katlanır ayna seçeneği bulunmaktadır.

CEVAP VER

Yorumunuzu Girin
Please enter your name here