Teknolojinin gelişmesiyle beraber kullandığımız araç gereçler de değişiyor. Artık Volvo araçlarında araba anahtarı yerine akıll telefon uygulaması kullanılacak.

Gelişen teknolojiye otomotiv sektörü de tam gaz ayak uyduruyor. En önemli otomotiv üreticilerinden biri olan Volvo, tüketicilere araba anahtarı olmadan araç satan ilk üretici olacak. Araba anahtarı yerine kullanıcılar Bluetooth üzerinden akıllı telefon uygulamasını kullanacak.

Bu yıl itibarıyla araba anahtarı olmadan araç satışlarına başlayacağını belirten Volvo, opsiyonel olarak araba anahtarı verebileceğinin altını çiziyor. Ancak bu opsiyonu kullanmayarak araba anahtarı almayan kullanıcıların akıllı telefonlarının pilleri bittiğinde ne yapacağı bilinmiyor.

Volvo’nun bu yıl başlayacağı bu sistem insanların araçlarına akıllı bir şekilde ulaşabilmesini de sağlayacak. Otomobilin kilidini herhangi bir yerden açabilmek, uzaktan bağlantı ile aracın çalıştırılması ve birden fazla kişinin araba anahtarı olmadan araç kontorlüne sahip olması mümkün olacak. Bu da özellikle bir arabayı birden fazla kişinin kullandığı durumlarda hayatı kolaylaştıracak.

Volvo’nun aktardığı bilgilere göre bu sistem aynı zamanda araç kiralama şirketlerinin de işine yarayacak. Her şey uygulama üzerinden gerçekleştirilebildiği için kiraladığımız aracı GPS üzerinden bulup, uygulama ile açıp kulllanmaya başlayabileceğiz.

Bu yılın ilkbahar aylarında anahtarsız sistemi destekleyen araçlarını çıkaracak Volvo, 2017 itibarıyla bu araçları kullanıcıyla buluşturacak.

Anahtarsız Volvo' lar geliyor
Anahtarsız Volvo’ lar geliyor

CEVAP VER

Yorumunuzu Girin
Please enter your name here