Kanada merkezli otomotiv girişimi Dubuc Motors, önümüzdeki sene tam elektrikli otomobil üretmeyi hedefliyor.

Dubuc Motos, 2013′te Amerikan yapımı Chevrolet Corvette motorunun kullanıldığı Tomahawk modelini tanıtmıştı. Süper otomobil olarak tanıtılan bu araç özellikle Kuzey Amerika’da büyük yankı uyandırmıştı. Slash Gear’a göre bu alanda umduğunu bulamayan Dubuc, elektrikli otomobil üretimine geçerek, yeni gelişen bu alanda kendine bir yer edinmek istiyor.

Yeni Tomahawk modeli spor görünümünü koruyacak fakat şimdiki 2 koltuklu versiyonundan farklı olarak 4 koltuk barındıracak. Dubuc, ayrıca aracın ön ve arkasına yerleştirmeyi planladığı elektrikli motorlarla 4×4 yani 4 çeker sürüş vaat ediyor.
Üreticinin resmi sitesinden yapılan açıklamada yeni Tomahawk’ın maksimum hızının saatte 250 km ile sınırlandırılması planlanıyor. Fakat bu sınırlandırma performanstan ödün verileceği anlamına gelmiyor elbette. Zira hedeflenen 0-100 performansı 3 saniye. Aracın tam dolu batarya ile yaklaşık 480 km menzilinin olacağı düşünülüyor ki bu rakamlar Tesla Model S’in hemen hemen aynısı.

2017′de satışa sunulacak

Dubuc Tomahawk’ın satış fiyatı $110,000 olacak. 2017′de satışa sunulacak otomobile öncelikli sahip olmak isteyenlerin $5000 depozito ödemesi gerekiyor.

Elektrikli Tomahawk geliyor
Elektrikli Tomahawk geliyor

CEVAP VER

Yorumunuzu Girin
Please enter your name here