Süper lüks otomobil üreticisi Rolls-Royce’un Dawn artık Türkiye’de. Ödüllü model Dawn, 6.6 litre çift turbolu V12 motoru ile hayat buluyor.

Rolls-Royce Motor Cars, Istanbul’da Esma Sultan’da gerçekleştirilen bir etkinlikle Dawn’ın uzun bir zamandır beklenen lansmanını gerçekleştirdi. İkonik araç, Türkiye’de ilk defa müşteriler ve marka uzmanları için sergilendi.

Dawn, Rolls-Royce Silver Dawn’ın 1940 ve 1950’lerdeki zarif ve zamana yenik düşmeyen üstü açık arabalarından ilham almış. Tasarım ekibinin amacı, Rolls-Royce’un tasarım dilinin evrimine uyum sağlamak ve son derece modern, dört koltuklu süper lüks üstü açık mimariyi bu dille buluşturup bünyesine dahil etmek.

Açıldığında Dawn’ı dünyanın üstü açık en sessiz arabası yapan çok katmanlı, açılır kapanır kumaş bir tavana sahip, Rolls-Royce Motor Cars ailesinin dördüncü özgün modeli olan Dawn, hiçbir şekilde zorlanmaksızın mükemmel bir performans sergileyen 6.6 litre çift turbolu V12 motora sahip.

Rolls-Royce Motor Cars´ın Bölge Satış Müdürü Robert Barnes, “Bu ödüllü üstü açık coupé, cazibeli lüksün, stilin ve güzelliğin somut bir örneğidir. Onu kısa bir zaman içinde rahatlatıcı bir gün batımının keyfinin çıkarken Istanbul’da ve Akdeniz’in muazzam bir güzelliğe sahip sahil yollarında görmek için artık sabırsızlanıyoruz” dedi.

TESLİMATLAR BİRKAÇ HAFTA İÇİNDE BAŞLAYACAK

Rolls-Royce Motor Cars Istanbul, kişiye özel ısmarlama programı da sunuyor. Ismarlama yoluyla kişiselleştirme hizmeti, müşterilere kendi parmak izleri kadar benzersiz bir otomobil oluşturma imkanı tanıyor ve bu özellik, dünya çapındaki ticaret için oldukça kilit bir etmen. Bu hizmet 44 bin dış boyadan, yıldız ışığı tavan döşemesindeki fiber optik elemanların kişiye özel bir araya getirilmesine ve ötesine kadar uzanıyor. 2015 yılında satılan Rolls-Royce otomobillerinin yüzde 90’ınından fazlası, bu kişiye özel ısmarlama hizmetinin bazı elemanlarını içeriyor.

Rolls-Royce Motor Cars Istanbul’un sahibi Artuğ Aysal, “Bir otomobili kişiselleştirmek için neredeyse sınırsız fırsatlar sunan Ismarlama programı, müşterilerimize oldukça duygusal bir satın alma sebebi sunuyor. Aslında otomobil sahibinin istek ve hayallerini gerçekleştirmek için çalışmak bizim için oldukça değerli ve tatminkar bir şey” dedi.

Diğer yandan, süper lüks otomobil üreticisi Rolls-Royce’un şu an sekiz farklı modeli bulunuyor; Dawn, Wraith, Ghost, Ghost Extended Wheelbase, Phantom, Phantom Extended Wheelbase, Phantom Drophead Coupe and Phantom Coupe.

Rolls-Royce Dawn Türkiye’de
Rolls-Royce Dawn Türkiye’de

CEVAP VER

Yorumunuzu Girin
Please enter your name here