Geçtiğimiz günlerde satışa sunulan Renault Talisman, şimdiden birçok otomobil severin beğenisini kazanmış görünüyor. Tüm dünyada büyük beğeni toplayan modelin station wagon versiyonu da, daha fazla yükleme alanı ve geniş iç mekan ile satışa çıkmaya hazırlanıyor.

Sedan model üzerinde konumlandırılacak olan yeni Renault Talisman ST modelinin önümüzdeki birkaç ay içerisinde ülkemizde de satışa sunulması bekleniyor.

D segmentinde yarışan Talisman serisi, toplamda 1 milyonun üzerinde otomobil satıldığı bu segmentte Opel Insignia ST, Toyota Avensis ST ve VW Passat Estate modellerine kafa tutacak. Araştırmalara göre Avrupa pazarında satılan D segmenti otomobillerin %54’ünü station wagon otomobiller oluşturuyor.

Fransız otomobil üreticisinin yeni station modeli Renault Talisman ST, sedan model ile aynı boyutlara sahip olacak. Yeni Talisman ST, 4.860 mm uzunluğa, 1.870 mm genişliğe ve 1.460 mm yüksekliğe sahip olacak.

572 litrelik bagaj hacmi ile, 608 litrelik sedan modelden daha az eşya alanı sunacak olan yeni Renault Talisman ST, yüksek yükleme alanı sayesinde daha yüksek eşyaları taşıyabilecek. Arka koltuklar yatırıldığında ise yeni Renault Talisman ST’nin bagaj hacmi ise tam 1.700 litreye yükselecek.

Yeni Talisman ST modelinde, aluminyum tavan barları ile birlikte arka rüzgarlık ve elektrikli bagaj kapağı gibi özellikler de yer alıyor. Aracın arka tasarımı sayesinde Talisman ST’nin arka koltuğunda seyahat edecek yolcular, sedan modelden 3 cm daha fazla baş mesafesine sahip olacak.

Önümüzdeki aylarda satışa sunulması beklenen yeni Renault Talisman ST modelinin, sedan Talisman ile aynı motor seçenekleri ile ülkemize getirilmesi planlanıyor.

Yeni Renault Talisman Sport Tourer
Yeni Renault Talisman Sport Tourer

CEVAP VER

Yorumunuzu Girin
Please enter your name here