KONUK YAZAR / Burak KAMA

KONUK YAZAR / Burak KAMA

Size ne yazık ki Türkiyede çoğu araçlar gibi değeri bilinmeyen özellikli sağlam araba olan Mitsubishi carismayı tanıtmak istiyorum.

1995 yılında üretime geçen Japon devi Mitsubishi’ nin D segmenti olan harika bir araçtır. Bu segmente Bmw 3 serisi, Passat gibi araçlar girmektedir. Ve bu araç Volvo V40/S40larla aynı bant üzerinde üretilmiş olup çoğu teknik parçaları aynıdır. 2001 yılında yeni kasaya geçen Mitsubishi Carisma’ lar 4 cam otomatik, elektrikli aynalar, yol bilgisayarı, hidrolik direksiyon, klima, elektrikli farlar, airbaglere kadar donanımlı ve üstün yol tutuşlu mükemmel bir araçtır. 1.6 benzinli, 1.8 benzinli, ve 1.9 dizel motor seçenekleri vardır. Büyük ve güçlü motorları olmasına rağmen yakıtı cok memnun edici düzeydedir. Düzenli bakımı yapıldığı takdirde 1 milyon KM’ yi rahatlıkla görebilir. Lakin yeni kasaların fiyatı, 13 bin ile 25 bin TL arası değişir. Böylesine Japon devi Mitsubishi’ nin bu muazzam aracının değerinin bilinmemesi beni üzmektedir.
________________________________

Siz de arabanızı tanıyorsanız yada bize anlatmak istediğiniz bir konu varsa; anlatımınızı yapın ve bize ulaştırın yayınlayalım, herkes faydalansın, bilgi sahibi olsun..

İletişim adreslerimiz;

cagdaser@arabateknikbilgi.com

cagkaner@arabateknikbilgi.com

CEVAP VER

Yorumunuzu Girin
Please enter your name here